Ana içeriğe atla

2014 BOĞA Burcu

BOĞA 
* Yılın ilk yarısı sağlığınız ve çalışma ilişkileri-görevler öne çıkıyor, ikinci yarı ise ev aile gayrimenkul konularında şans ve fırsatlar artıyor!

Boğa ve yükselen Boğalar için 2014 yılının en dikkat çekici gelişmesi yönetici gezegeniniz Venüs'ün 21 Aralıkta başlayıp 31 Ocağa kadar süren retro hareketi olacak. Yüksek öğrenimde, eğitim-eğitmenlik, yurt dışı işler, seyahatler ve eğitimlerde, hukuki konularda, medya yayıncılık alanlarında ilişki, çıkar ve işbirliklerini sürdürmek fayda sağlayabilmek için tamamlanması gereken konular öne çıkacak. Pürüzleri, engelleri aşmak için sabırlı ve gerçekçi olmak gerekiyor. 1 Şubatla birlikte bu alanlarda önemli değişimler, stresler yaşanabilir. O yüzden bu süreçte aceleci kararlar almamakta fayda var. Ayrıca sağlığa özellikle cilt saç ve kemik problemlerine karşı da tedbirli olun. 

Marsın 7 Aralık 2013 de başlayıp 26 Temmuz 2014’ e kadar terazi burcunda kalacağı süreçte çalışma ilişkilerinde ve işyerinde rekabet artabilir, iş değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Yürüttüğünüz görev ve sorumlulukları tamamlamak için daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Bakıcı-kiracı konularında pürüzler çıkabilir. Tüm bu konuları düzenlemek dengelemek doğru kararlar almak için çokça efor sarf edeceksiniz. Özellikle 1 Mart-21 Mayıs tarihleri arasında bu konularda yeni adımlar atmamaya, ortak işlere başlamamaya, iş değiştirmemeye özen gösterin. Yumurtalıklar, üreme organları, bel böbrekler bölgelerindeki ateşli iltihaplı sağlık sorunlarına karşı da tedbirli olmak gerekiyor. Yine Ekim ayıda bu konular açısından oldukça hareketli, dikkat çekici olacak.

Mart-Temmuz aylarında evlilikte, ikili ilişkilerde, dava anlaşma ve ortaklıklarda sorumluluklar üstelenmek, çözüm için çaba sarf etmek gerekebilir. 2012 Ekim ayından beri daha bilinçli ve gerçekçi olduğunuz sıkıntılar yaşadığınız bu alanlarda ilişki ve birliktelikleri sürdürmek için emek sarf etmek gerekiyor. 5 aylık süreçte ortaklık kurmayı, evlenip nişanlanmayı önermem. 22 Temmuzu bekleyin.

15 Nisanda Terazi burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Sağlık ve çalışma ilişkileri konularında sorunlar, çekişmeler, kayıplar gün yüzüne çıkabilir. Kendinizi yorgun halsiz ve bir hayli kafası karışmış hissedebilirsiniz. Aceleci kararlar almamak çok önemli. 29 Nisanda burcunuzda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Yaşamınıza yön verecek olumlu başlangıçlar yapabilirsiniz. Yazı veya kitap yayınlamak, eğitim vermek-almak, yurt dışı ile bağlantılı işlere başlamak, medya-pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, yurt dışında yaşamak.. tüm bu konularda fırsatlar yakalayabilirsiniz.

29 Mayıs-23 Haziran, 13-24 Ağustos, 4-5-6 Aralık günleri oldukça şanslı günler! Kendinizi daha çekici, zinde hissedebilirsiniz. Sosyalleşebilir, keyifli ve huzurlu günler geçirebilirsiniz.

Temmuz ayına kadar eğitim ve seyahatlerden, yazı-iletişim-internet konularından şans ve fırsatlar kazanmaya devam edeceksiniz. Kardeşler veya yakınlarınızla daha çok bir arada olabilirsiniz. Kasım 2013-Mart 2014 arası dönemde bu alanlarda daha yavaş ilerleyebilirsiniz. Yazmak, fikir üretmek, iletişim sorunlarını çözmek, eğitim eksiklerini tamamlamak içinse güzel zaman. 16 Temmuz da Jüpiter'in Aslan burcuna geçmesiyle birlikte özellikle bir yıl içerisinde yuva kurabilirsiniz. 13-24 Ağustos ve 4-5-6 Aralık günleri oldukça şanslı günler. Ev alıp satabilir, taşınabilir, evinizi yaşadığınız yeri değiştirebilir, güzelleştirebilirsiniz. Evde daha keyifli ve daha çok zaman geçirebilirsiniz. Aile ilişkileri iyileşebilir ve artabilir. Kök salmak, bağ kurmak için güzel bir yıl geçireceksiniz. Ancak 2014 sonuna kadar evlilik ve ikili ilişkilerde testlerden geçtiğiniz için eve ve aileye yönelik konularda beklentilerinizi iyi yönetin. Aşırı ısrarcı olmak kriz yaratabilir. 2015 ile birlikte aile ilişkilerinde daha rahat ilerleyebileceksiniz.

8 Ekimde Koç burcunda bir Ay Tutulması yaşanacak. Bazı Boğalar sağlık sorunları yaşayabilir ve ameliyat olabilirler. Yine çalışma ilişkilerinden kaynaklanan kayıplar, sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Zorlayıcı bir tutulma olacak. 24 Ekimde yaşanacak Güneş tutulması ile birlikte evlilik, ortaklık, davalar konularında yepyeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Şartlar pek de lehinize olmayacağından şartlara uyum sağlamak, zorluklarla yüzleşmek gerekiyor. İmza ve anlaşmalar, önemli fikir beyanları için 27 Ekimi bekleyin.

7 Kasımda burcunuzda bir dolunay yaşanacak. Sağlık konularında ve kişisel girişimlerde sürüncemede kalan şeyler netleşebilir. Evlilik, ortaklıklarda, dava anlaşma ve ikili ilişkilerden yana size sorumluluk yükleyen bazı gelişmeler gün yüzüne çıkabilir.

21 Nisan ve 15 Aralıkta yaşanacak Uranüs Pluton karesi ile birlikte eğitim yurt dışı işler yabancılar hukuk medya konularında sorunlar talihsizlikler yaşanabilir. Değişen şartlara uyum sağlamaya çalışmanız gerekiyor.

Ayrıca aşağıdaki linkleri tıklayarak 2014 aşk ve iş yaşamına ilişkin detaylı değerlendirmelerime de ulaşabilirsiniz. 

2014 Aşk ve İlişkiler Takvimi   2014 İş ve Kariyer Takvimi

Sağlıklı, başarılı ve keyifli bir yıl geçirmeniz dileğimle

Aylin İleri Aydoğan
11 Kasım 2013

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Burç Yorumlarını Nasıl Takip Etmeliyiz ?

Astrolojinin öngörülerinden doğru bir biçimde faydalanabilmek için onu nasıl okumamız gerektiğini bilmeliyiz. Sadece Güneş burcunuzu bilmek yani doğum gününüzde Güneş'in hangi burçta yerleştiğine bakarak günlük, haftalık, aylık, yıllık burç yorumlarını takip etmek size istediğiniz bilgilerin ancak %50'sini hatta zaman zaman daha da azını verir. Neden mi?
Çünkü, doğum haritamız yükselen burcumuza göre şekillenir(doğum haritası nasıl yorumlanır yazımı okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz). Haftalık, aylık, yıllık astrolojik tahminlerin analizi genellikle Güneş burcunuza göre değil yükselen burç üzerinden yapılır. Örneğin, yükseleniniz Başak burcu ise; doğum haritanızda sırasıyla 1.evde Başak, 2.evde Terazi ve 3.evde Akrep burcu yer alır. 2012 Ekim ayından 2015 Aralık ayına kadar Akrep burcunda ilerleyecek olan Satürn gezegeninin transiti sizin 3.evinizde yer alacaktır. Bu da sizin yakınlar ve kardeşlerle olan ilişkinizde zorlanmalar, eğitim-öğretimde daha detaycı ve sorgulayı…

Satürn Yay Geçişi ve Burçlar (Aralık 2014-2017)

Satürn geçişleri bulunduğu ev ve burç konularına bağlı olarak hayatımıza disiplin ve konsantrasyon katar, limitlerimizi gösterir, yetersizlik hissettiğimiz konularla yüzleştirir. Bu süreçte, daha iyisini yapmak zorunda olduğumuz duygusunu yaşarız. Yaklaşık 2,5 yıl süren bu geçişlerde hayatın hangi alanında sorumluluklar üstlenmemiz gerektiğinin farkına varır, o alandaki tercih ve yaklaşımlarımızı gözden geçirir eksiklerimizi tamamlamaya gönüllü olursak yeni ve köklü, ileriye dönük sağlam temeller atma şansını da yakalamış oluruz. O nedenle Satürn transitlerinin farkında olmak bizi korkutmak yerine, gelişim ve büyümek adına bir adım öne geçmemizi sağlayabilir. Tabii ki yaşadığımız ana dair ipuçlarını iyi okumak, cesaret ve sabır göstermek, sorumluluklardan kaçmamak, çalışarak ancak başarılı olabileceğimizin farkında olmak bu aşamada çok önemli. Astroloji de bu noktada bizlere yardımcı oluyor.
Satürn Yay burcunda olacağı 23 Aralık 2014-15 Haziran 2015 ile 18 Eylül 2015-20 Aralık 2017 tar…

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Dünyaya geldiğimiz tarih, saat ve yerin konumuna göre doğum haritamız şekillenir. Doğum saatinizde doğu ufkunda yükselen takım yıldızı, yükselen burcumuzu (ASC) belirler. Yükselen burç ve derecesine göre, güneş ay ve diğer gezegenler haritamızda yerlerini alır. Güneş kimliğimizi ve egoyu, Yükselen Burcumuz kendimizi ortaya koyarken izlediğimiz yolu, Ay ise duygu ve alışkanlıklarımızı anlatır. Kısaca, doğduğunuz anki gökyüzünün fotoğrafıdır doğum haritanız ve siz o enerjiler ile dünyaya gelirsiniz. Hermetik felsefede de bahsedildiği gibi “Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır”. Gezegenlerin konumu, ev ve burç yerleşimi, birbirleri ile olan açıları bizim yaşamımızı etkiler. Hayatın bize neler vaat ettiği ile ilgili ipuçları verir.
Doğum haritasını 12 dilime (12 ev diyoruz) ayrılmış bütün bir pasta gibi düşünün. İlk dilim yükselen burcumuz ve 1.ev ile başlar. Sonrasında 2.3.4…12 evler ve burçlar birbirini izler. Her bir evin teması, anlattığı öğeler farklıdır. Aynı zamanda gezegenlerinde…