11 Kasım 2013 Pazartesi

2014 BOĞA Burcu

BOĞA 
* Yılın ilk yarısı sağlığınız ve çalışma ilişkileri-görevler öne çıkıyor, ikinci yarı ise ev aile gayrimenkul konularında şans ve fırsatlar artıyor!

Boğa ve yükselen Boğalar için 2014 yılının en dikkat çekici gelişmesi yönetici gezegeniniz Venüs'ün 21 Aralıkta başlayıp 31 Ocağa kadar süren retro hareketi olacak. Yüksek öğrenimde, eğitim-eğitmenlik, yurt dışı işler, seyahatler ve eğitimlerde, hukuki konularda, medya yayıncılık alanlarında ilişki, çıkar ve işbirliklerini sürdürmek fayda sağlayabilmek için tamamlanması gereken konular öne çıkacak. Pürüzleri, engelleri aşmak için sabırlı ve gerçekçi olmak gerekiyor. 1 Şubatla birlikte bu alanlarda önemli değişimler, stresler yaşanabilir. O yüzden bu süreçte aceleci kararlar almamakta fayda var. Ayrıca sağlığa özellikle cilt saç ve kemik problemlerine karşı da tedbirli olun. 

Marsın 7 Aralık 2013 de başlayıp 26 Temmuz 2014’ e kadar terazi burcunda kalacağı süreçte çalışma ilişkilerinde ve işyerinde rekabet artabilir, iş değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Yürüttüğünüz görev ve sorumlulukları tamamlamak için daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Bakıcı-kiracı konularında pürüzler çıkabilir. Tüm bu konuları düzenlemek dengelemek doğru kararlar almak için çokça efor sarf edeceksiniz. Özellikle 1 Mart-21 Mayıs tarihleri arasında bu konularda yeni adımlar atmamaya, ortak işlere başlamamaya, iş değiştirmemeye özen gösterin. Yumurtalıklar, üreme organları, bel böbrekler bölgelerindeki ateşli iltihaplı sağlık sorunlarına karşı da tedbirli olmak gerekiyor. Yine Ekim ayıda bu konular açısından oldukça hareketli, dikkat çekici olacak.

Mart-Temmuz aylarında evlilikte, ikili ilişkilerde, dava anlaşma ve ortaklıklarda sorumluluklar üstelenmek, çözüm için çaba sarf etmek gerekebilir. 2012 Ekim ayından beri daha bilinçli ve gerçekçi olduğunuz sıkıntılar yaşadığınız bu alanlarda ilişki ve birliktelikleri sürdürmek için emek sarf etmek gerekiyor. 5 aylık süreçte ortaklık kurmayı, evlenip nişanlanmayı önermem. 22 Temmuzu bekleyin.

15 Nisanda Terazi burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Sağlık ve çalışma ilişkileri konularında sorunlar, çekişmeler, kayıplar gün yüzüne çıkabilir. Kendinizi yorgun halsiz ve bir hayli kafası karışmış hissedebilirsiniz. Aceleci kararlar almamak çok önemli. 29 Nisanda burcunuzda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Yaşamınıza yön verecek olumlu başlangıçlar yapabilirsiniz. Yazı veya kitap yayınlamak, eğitim vermek-almak, yurt dışı ile bağlantılı işlere başlamak, medya-pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, yurt dışında yaşamak.. tüm bu konularda fırsatlar yakalayabilirsiniz.

29 Mayıs-23 Haziran, 13-24 Ağustos, 4-5-6 Aralık günleri oldukça şanslı günler! Kendinizi daha çekici, zinde hissedebilirsiniz. Sosyalleşebilir, keyifli ve huzurlu günler geçirebilirsiniz.

Temmuz ayına kadar eğitim ve seyahatlerden, yazı-iletişim-internet konularından şans ve fırsatlar kazanmaya devam edeceksiniz. Kardeşler veya yakınlarınızla daha çok bir arada olabilirsiniz. Kasım 2013-Mart 2014 arası dönemde bu alanlarda daha yavaş ilerleyebilirsiniz. Yazmak, fikir üretmek, iletişim sorunlarını çözmek, eğitim eksiklerini tamamlamak içinse güzel zaman. 16 Temmuz da Jüpiter'in Aslan burcuna geçmesiyle birlikte özellikle bir yıl içerisinde yuva kurabilirsiniz. 13-24 Ağustos ve 4-5-6 Aralık günleri oldukça şanslı günler. Ev alıp satabilir, taşınabilir, evinizi yaşadığınız yeri değiştirebilir, güzelleştirebilirsiniz. Evde daha keyifli ve daha çok zaman geçirebilirsiniz. Aile ilişkileri iyileşebilir ve artabilir. Kök salmak, bağ kurmak için güzel bir yıl geçireceksiniz. Ancak 2014 sonuna kadar evlilik ve ikili ilişkilerde testlerden geçtiğiniz için eve ve aileye yönelik konularda beklentilerinizi iyi yönetin. Aşırı ısrarcı olmak kriz yaratabilir. 2015 ile birlikte aile ilişkilerinde daha rahat ilerleyebileceksiniz.

8 Ekimde Koç burcunda bir Ay Tutulması yaşanacak. Bazı Boğalar sağlık sorunları yaşayabilir ve ameliyat olabilirler. Yine çalışma ilişkilerinden kaynaklanan kayıplar, sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Zorlayıcı bir tutulma olacak. 24 Ekimde yaşanacak Güneş tutulması ile birlikte evlilik, ortaklık, davalar konularında yepyeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Şartlar pek de lehinize olmayacağından şartlara uyum sağlamak, zorluklarla yüzleşmek gerekiyor. İmza ve anlaşmalar, önemli fikir beyanları için 27 Ekimi bekleyin.

7 Kasımda burcunuzda bir dolunay yaşanacak. Sağlık konularında ve kişisel girişimlerde sürüncemede kalan şeyler netleşebilir. Evlilik, ortaklıklarda, dava anlaşma ve ikili ilişkilerden yana size sorumluluk yükleyen bazı gelişmeler gün yüzüne çıkabilir.

21 Nisan ve 15 Aralıkta yaşanacak Uranüs Pluton karesi ile birlikte eğitim yurt dışı işler yabancılar hukuk medya konularında sorunlar talihsizlikler yaşanabilir. Değişen şartlara uyum sağlamaya çalışmanız gerekiyor.

Ayrıca aşağıdaki linkleri tıklayarak 2014 aşk ve iş yaşamına ilişkin detaylı değerlendirmelerime de ulaşabilirsiniz. 

2014 Aşk ve İlişkiler Takvimi   2014 İş ve Kariyer Takvimi

Sağlıklı, başarılı ve keyifli bir yıl geçirmeniz dileğimle

Aylin İleri Aydoğan
11 Kasım 2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder