11 Kasım 2013 Pazartesi

2014 AKREP Burcu

AKREP

Yılın ilk yarısı zor geçse de ikinci yarısı çok daha iyi olacak! Beklentilerinizi doğru yönetirseniz iş yaşamında ve ilişkilerde mutluluğu yakalayabileceksiniz.


Akrep ve yükselen Akrepler için 2014 yılının en dikkat çekici gelişmesi yönetici gezegeniniz Mars’ın zarar gördüğü Terazi burcundaki yerleşimi olacak. Retro ile birlikte oldukça uzun bir zamana yayılacak bu yerleşim 7 Aralık 2013 de başlayıp 25 Temmuz 2014’ e kadar devam edecek! Akrep burçları ve yükselen Akrepler ağustos ayına kadar zorlanacaklar. Bu süre zarfında kişisel girişimlerde bir ileri iki geri gidebilir, doğru etkin kararlar almakta enerjinizi doğru yansıtmakta zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklarla karşılaşabilir, sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Yine işyerinde, çalışma ilişkilerinde, günlük işlerde talihsizlikler, kayıplar, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Mars, vücudun savunma sistemini de ifade ettiğinden vücut direnciniz düşebilir, dikkatli önlemci olmalısınız. Tha-İchi, yoga, meditasyon dua gibi enerjinizi yükseltecek fazla efor gerektirmeyen faaliyetlerde bulunmanız size iyi gelecektir. Arınma, bilinçaltınızla yüzleşme zamanı. Özellikle 1 Mart-21 Mayıs tarihlerinde bahsettiğim konulardaki gerginliklerde artış görülebilir. Aslında "kaş yapayım derken göz çıkarma" döneminden geçiyorsunuz, en iyisi önemli kararlar almak-harekete geçmek için 26 Temmuzu beklemek!

Ocak ayında aşk ve sevgi gezegeni Venüs'ün 3.evinizde oğlak burcunda retro oluşu, Uranüs, Pluto ve Jüpiter ile kurduğu zor açılar 6 Marta kadar sizi yorabilir. İnternet, lojistik, eğitim, sözleşmeler ve yazı-iletişim alanlarında dengeyi uyumu ve çıkarlarınızı sağlamakta zorlanabilirsiniz. Bazı Akrepler kardeşler, yakın çevre ilişkilerinde önemli değişimler, krizler yaşayabilir. İlişki ve bağlar hırpalanabilir. Kararlı fakat zorlayıcı olmayan bir iletişim tarzı uygulamanızı öneririm. Yazmak, okumak, kısa seyahatlere çıkmak size iyi gelebilir.

Satürn'ün 24 Aralığa kadar burcunuzda hareket etmeye devam ediyor. Artık daha güçlü, gerçekçi ve bilinçlisiniz. Bazı akrepler sağlık sorunları yaşadı, hayatlarına dair önemli sorumluluklar üstlendi, bazıları da yalnızlaştı. 2 Mart-22 Temmuz günlerinde Satürn geri gitmeye başlayacak. Bu dönemi 2012'den bu yana attığınız adımları, kurduğunuz ilişkileri sağlamlaştırmak için kullanın. Gerçeklerle sorunlarla yüzleşme cesaretini gösterdiğinizde ilerlemek, eksikleri kapatmak içinde fırsat elde etmiş olacaksınız. Ayrıca genital ve boşaltım organlarındaki sağlık sorunlarına karşı da önlem almakta fayda var.

15 Nisanda Terazi burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Sağlık sorunları, çalışma ilişkileri ve koşullarına yönelik gizli saklı temalar ortaya çıkabilir, ani iş değişiklikleri yaşayabilirsiniz29 Nisanda bir Güneş Tutulması yaşanacak. İkili ilişkilerde, evlilikte, ortaklıklar ve davalara ilişkin yeni önemli gelişmeler yaşanabilir. Aradaki bağları güçlendirmek, anlaşma imzalamak için güzel bir yeniay olacak.

14 Mayısta burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Özellikle sağlınız, anneniz veya kadınlara yönelik bir konuda sorumluluklar, zorluklar gün yüzüne çıkabilir. Duygusal açıdan kendinizi engellenmiş hissedebilirsiniz. 

Temmuz ayına kadar yurt dışı işler, seyahatler ve eğitim, medya-yayıncılık alanlarından yana şansınız devam edecek. Ancak Kasım 2013-Mart 2014 süresi boyunca bu alanlarda daha yavaş ilerleyebilirsiniz. Eksikleri, yarım kalmış işleri tamamlamaya çalışın. 16 Temmuz da Jüpiter'in Aslan burcuna geçmesiyle birlikte bir yıl boyunca, iş ve kariyer alanında güzel fırsatlar yakalayabileceksiniz. Kariyerde yükselebilir, iş-sektör değişikliği yapabilir, önemli kişilerden yardım alabilirsiniz. Hayatınızda yeni bir kapının açıldığını hissedeceksiniz. Kendi işinizi kurabilir, tasarım sanat eğlence spor hobi veya çocuklar konularıyla ilgili işlerde başarı sağlayabilirsiniz. Ancak Ağustos ayı akreplerin iş yaşamında, aile ev yerleşim kardeşler eğitim konularında engelleri aşmak için mücadele edecekleri bir ay olacak!

7-8-9 Ekimde beklediğiniz ek gelir kaynaklarına ulaşabilirsiniz. 8 Ekimde Koç burcunda bir Ay Tutulması ile birlikte görev ve sorumluluklarınıza, çalışma koşullarına ilişkin sürüncemede kalan şeyler netleşebilir. Bu dönem kendinizi biraz halsiz hissedebilirsiniz. Merkürde burcunuzda retro olduğundan iyice düşünüp tartmadan fikir beyan etmekten kaçının. 24 Ekimde yaşanacak Güneş tutulması ile birlikte kişisel girişimlerinizi hayata geçirmenin yeni başlangıçların tam zamanı. Ancak sözleşmelere imza atmak, fikirlerinizi hayata geçirmek için 27 Ekimi beklemenizi öneririm. Bazı akrepler ilişkilerinde ayrılık kararı alabilirler.

21 Nisan ve 15 Aralıkta yaşanacak Uranüs Pluton karesi ile iş ortamında, yürüttüğünüz projelerde, sözleşmelerde krizler ortaya çıkabilir. Çalışanlarınız işten ayrılabilir. Çalışma ortamındaki iletişim ve düşünme tarzınızı yenilemekte fayda var. İşe yönelik bir eğitim programına da başlayabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linkleri tıklayarak 2014 aşk ve iş yaşamına ilişkin detaylı değerlendirmelerime de ulaşabilirsiniz. 

2014 Aşk ve İlişkiler Takvimi   2014 İş ve Kariyer Takvimi

Sağlıklı, başarılı ve keyifli bir yıl geçirmeniz dileğimle

Aylin İleri Aydoğan
11 Kasım 2013, İzmir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder