8 Ekim 2013 Salı

2014 Yılı Genel Yorumu


2014 yılının ilk altı ayı hepimiz için zorlayıcı geçecek gibi görünüyor. Yeni yıla astrolojide iyiciller olarak anılan Jüpiter ve Venüs'ün Aralık ve Kasım ayında başlayan retrosuyla giriyoruz. Gökyüzünde çok sayıda gezegen birbiri ardına geri hareketine başlayacağından (Jüpiter, Venüs, Merkür, Mars, Satürn) enerjilerini olumlu ve verimli yönde yansıtamayacaklar. Daha çok iç sesimizi, sezgilerimizi dinlemek, yaşadığımız süreci sorgulamak irdelemek önem kazanacak. Yarım kalmış veya sorun çıkaran proje, eğitim, sağlık finans, özel-iş ilişkilerini ... ya da sizin için sorun çıkaran konu her ne ise üzerine gidip problemleri çözme ve aşma fırsatını yakalayabilirsiniz

Yine yılın ilk yarısı kendi yaşamınızda/ilişkilerinizde olmasa bile çevrenizde, işyerinde, ortaklıklarda, politik alanda ve finansal piyasalarda dengelerin çıkarların birlikteliklerin değiştiği bir dönem bizi bekliyor. Gezegenler özellikle Nisan ayında birbirleriyle de stres yüklü açılar kuracaklar. Gerilim yüklü, inisiyatif almayı gerektiren bu süreci hep beraber deneyimleyeceğiz. 15 Nisan Ay tutulması ve 19-24 Nisan günleri bu açıdan oldukça kritik zamanlar. Özellikle Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarının ikinci 10 günlük döneminde doğanlar ve yükseleni bu burçlardan olanlar etkiyi daha fazla hissedebilirler. Yaşamlarında radikal değişiklikler yapabilirler!

Geçen seneden bu yana devam eden Boğa-Akrep eksenindeki tutulmalar özellikle akrep, boğa, kova ve aslan burçlarını ve yükselenleri bu burçlardan biri olanların yaşamlarını oldukça etkiledi. Sağlık, özel ve iş ilişkileri, evlilikleri, ev yerleşim aile gayrimenkul konuları, kariyer ve yaşam planları üzerinde değişim yaratan olaylar tecrübe ettiler. Yine 29 Nisan ve 24 Ekim aylarında boğa-akrep ekseninde yaşanacak tutulmalarla birlikte bu temalar artık yerli yerine oturacak. 15 Nisan ve 8 Ekimde yaşanacak tutulmalar ile birlikte ise eksen Koç ve Terazi burçlarına kayacak. Onlar başta olmak üzere Yengeç ve Oğlaklar, yükselenleri bu burçlardan biri olanların kariyer ve yaşam planları, ilişkileri, yaşadıkları yer ve şartlar, sağlıkları üzerinde yaklaşık 2 yıl boyunca etki göstermeye başlayacak.

15 Nisanda 25 derece Terazi burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. İlişki ve ortaklıklarda, politik alanda ben+sen=biz dengesini değiştirecek stresli bir tutulma yaşayacağız. 29 Nisanda 8 derece Boğa burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Gökyüzündeki gerilim yüklü açılara rağmen sahip olduklarımızı koruyabilmek ve geliştirebilmek için yeni ve yapıcı adımlar atabileceğimiz olumlu bir tutulma yaşayacağız. 

Yine 2014 senesi içerisinde Uranüs Pluton karesi 21 Nisan ve 15 Aralık tarihlerinde 2 kez kesinleşecek. Liberal ve özgürlükçü yaklaşımların, hareketlerin yaşandığı bir yıl daha yaşayacağız.

Yılın ikinci yarısı ise yaşadıklarımızı sindireceğimiz, hızlı gelişmelerin bizi beklediği bir süreç olacak. Yılın ilk yarısı harekete geçmekte zorlandığımız konularda daha cesur ve kararlı hareket edebileceğiz16 Temmuzda Jüpiter'in Aslan burcuna ve nihayet Mars'ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte bir yıl boyunca yönetim ve liderlik, yaratma isteği, özgüven, güç kazanma tutkusu, hayatın keyifli yanlarının vurgulandığı konular daha çok öne çıkacak. Koç, Aslan ve Yay burçları bu süreçte en fazla fayda sağlayan burçlar olacak!

8 Ekimde 15 derece Koç burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bireysel hareket etmektense işbirliği yapmanın önemini vurgulayan, enerji yüklü, güçlü bir tutulma yaşayacağız. 24 Ekimde 0 derece Akrep burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Özellikle Akrepler, Yengeç ve Balık burçları için Yeni başlangıçlar yapmak adına destekleyici ve olumlu etkilere sahip bir tutulma olacak.

2014 yılının her bir burca göre genel değerlendirme yazılarımı, Kasım ayında yayınlamaya başlayacağım. Ayrıca aşağıdaki linki tıklayarak 2014 ile ilgili diğer yıllık yorumlara ulaşabilirsiniz.

Sağlık, huzur, başarı ve keyif dolu bir 2014 geçirmenizi dilerim. 

Aylin İleri Aydoğan
3 Ekim 2013, İzmir

4 yorum:

 1. 2014 burçlara göre yorumlarınızı bekliyorussssss teşekürlerrr

  YanıtlaSil
 2. 12 Kasımda tüm burçları yayınlayacağım :)

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler bilhassa yay yükselen kova

  YanıtlaSil
 4. mrb.lar ben nur aydogan 24 kasim dogumluyum akrepmi sayilirim yoksa yaymi simdiye kadar kendimi yay olarak bildim ama bazi arkadaslar akrepsin diyorlar birde 2015 yaylar icin nasil gececek benim gezegenim jupiter benim burcuma nezaman geliyor.

  tesekkurler

  YanıtlaSil