Ana içeriğe atla

25 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri


25 Mayıs sabahı saat 07:25 de Yay burcunun 4.derecesinde bir Parçalı Ay Tutulması gerçekleşecek. Türkiye'den gözlemlenemeyecek fakat Amerika kıtası, Afrika'nın büyük kısmı ve Batı Avrupadan gözlemlenebilecek. Hayatımız üzerindeki etkisi Astrolojik olarak yaklaşık 2,5 hafta sürecek.

Bu tutulma 25 Nisan ve 10 Mayıstaki tutulmalara göre daha kısa süreli fakat güzel etkilere sahip. Ay tutulması Dolunay zamanında gerçekleştiğinden attığımız adımların, başladığımız işlerin daha görünür olacağı bir süreçteyiz. Başladığımız bir ilişki, ortaklık, iş, proje, eğitim programına... devam edip ilerletecek geliştirecek miyiz? yoksa bırakacak mıyız? Bu süreçte duygusal açıdan gerilebilir, büyük reaksiyonlar verebilir, olaylar ve kişiler üzerinde bolca konuşabilir, karar vermekte zorlanabiliriz.

Ay Tutulması Yay-İkizler ekseninde olacağından bilgi, haber, iletişim akışı hızlanabilir, asparagas haberler çıkabilir. Ayrıca Tutulma Yay burcunda gerçekleştiğinden iyimser, neşeli, harekete geçiren, özgürleştiren bir etkiye sahip. Fazla iyimser, dikkatsiz, patavatsız, yüzeysel, özensiz olma tehlikesi de var. Tutulma anında gökyüzünde özel bir açı kalıbı (T-kare) var. Neptün gezegeni sahneyi Güneş ve Ay ile paylaşıyor olacak. Bu süreçte hayalperest davranma, olayları kişileri idealize etme/iyi analiz edememe, gerçekleri olduğu gibi görememe, ön yargılı/acımasız olma, karar verememe gibi eğilimler sergileyebiliriz. Ama bu tutulma enerjisini doğru kullanırsak, azimli sabırlı hareket ederek (Satürn'ün desteğiyle) hayallerimizi gerçekleştirebilir belki de krizleri fırsata çevirebiliriz! 

4.derece Yay burcunda Ay Tutulmasının Haritası

Tutulma esnasında Venüs "Hamal" sabit yıldızı ile bağlantı kuruyor; ilişkilerde/evliliklerde, ortaklıklarda, sanatsal ve politik alanda bağımsız, asi ve inatçı davranmamıza sebep olabilir. Jüpiter ise "Capelle ve Phact" yıldızları ile birleşiyor; bu dönemde eğitim din düşünce konularında özgürleşmek isteyebiliriz, bilimsel ve sanatsal alanda yeni keşifler yapılabilir. 

Özellikle bu dönemde Venüs, Merkür ve Jüpiter'inde Güneş ile birlikte İkizler burcunda olmasından dolayı çok sayıda önemli fikir ve proje ortaya çıkabilir, anlaşmalar imzalanabilir, ortaklıklar işbirlikleri kurulabilir. Yaratıcı ve sanatsal eserler ortaya çıkabilir veya üzerinde çalışabiliriz. Yine çok sayıda bilgi açığa çıkabilir, iş ve aşk birlikteliklerinde bir adım daha ileri atabilir, teklifler alabiliriz. Yeter ki mantığı ve gözlem yeteneğinizi elden bırakmayın, vizyoner fakat gerçekçi olun! İlişki ve projeleri olumlu anlamda sonuçlandırmak için süper bir dönemdeyiz.

Bu süreçten en fazla yarar sağlayacakların İkizler, Terazi ve Kova burçları ile Yükseleni bu burçlardan biri olan kişilerin olacağını düşünüyorum. Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerine ilişkin detaylı yazımı birkaç gün sonra sizlerle paylaşacağım.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,
Aylin İleri Aydoğan

15 Mayıs 2013 İzmirYorumlar

 1. hamal yıldız 6 derece boğa b
  urcundadır bilginize

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkatiniz ve uyariniz için tesekkür ederim. Venüs ve Hamal ayni burçta yer almiyorlar. Birbirlerine paralel " yapiyorlar. O yüzden kavusum terimini kullanmadim baglanti kurduklarini ifade ettim.

   Sil
 2. tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerini bekliyoruz hala :((

  YanıtlaSil
 3. blog arşivinden ulaşabilirsiniz :) sayfanın hemen yanında

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Burç Yorumlarını Nasıl Takip Etmeliyiz ?

Astrolojinin öngörülerinden doğru bir biçimde faydalanabilmek için onu nasıl okumamız gerektiğini bilmeliyiz. Sadece Güneş burcunuzu bilmek yani doğum gününüzde Güneş'in hangi burçta yerleştiğine bakarak günlük, haftalık, aylık, yıllık burç yorumlarını takip etmek size istediğiniz bilgilerin ancak %50'sini hatta zaman zaman daha da azını verir. Neden mi?
Çünkü, doğum haritamız yükselen burcumuza göre şekillenir(doğum haritası nasıl yorumlanır yazımı okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz). Haftalık, aylık, yıllık astrolojik tahminlerin analizi genellikle Güneş burcunuza göre değil yükselen burç üzerinden yapılır. Örneğin, yükseleniniz Başak burcu ise; doğum haritanızda sırasıyla 1.evde Başak, 2.evde Terazi ve 3.evde Akrep burcu yer alır. 2012 Ekim ayından 2015 Aralık ayına kadar Akrep burcunda ilerleyecek olan Satürn gezegeninin transiti sizin 3.evinizde yer alacaktır. Bu da sizin yakınlar ve kardeşlerle olan ilişkinizde zorlanmalar, eğitim-öğretimde daha detaycı ve sorgulayı…

Satürn Yay Geçişi ve Burçlar (Aralık 2014-2017)

Satürn geçişleri bulunduğu ev ve burç konularına bağlı olarak hayatımıza disiplin ve konsantrasyon katar, limitlerimizi gösterir, yetersizlik hissettiğimiz konularla yüzleştirir. Bu süreçte, daha iyisini yapmak zorunda olduğumuz duygusunu yaşarız. Yaklaşık 2,5 yıl süren bu geçişlerde hayatın hangi alanında sorumluluklar üstlenmemiz gerektiğinin farkına varır, o alandaki tercih ve yaklaşımlarımızı gözden geçirir eksiklerimizi tamamlamaya gönüllü olursak yeni ve köklü, ileriye dönük sağlam temeller atma şansını da yakalamış oluruz. O nedenle Satürn transitlerinin farkında olmak bizi korkutmak yerine, gelişim ve büyümek adına bir adım öne geçmemizi sağlayabilir. Tabii ki yaşadığımız ana dair ipuçlarını iyi okumak, cesaret ve sabır göstermek, sorumluluklardan kaçmamak, çalışarak ancak başarılı olabileceğimizin farkında olmak bu aşamada çok önemli. Astroloji de bu noktada bizlere yardımcı oluyor.
Satürn Yay burcunda olacağı 23 Aralık 2014-15 Haziran 2015 ile 18 Eylül 2015-20 Aralık 2017 tar…

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Dünyaya geldiğimiz tarih, saat ve yerin konumuna göre doğum haritamız şekillenir. Doğum saatinizde doğu ufkunda yükselen takım yıldızı, yükselen burcumuzu (ASC) belirler. Yükselen burç ve derecesine göre, güneş ay ve diğer gezegenler haritamızda yerlerini alır. Güneş kimliğimizi ve egoyu, Yükselen Burcumuz kendimizi ortaya koyarken izlediğimiz yolu, Ay ise duygu ve alışkanlıklarımızı anlatır. Kısaca, doğduğunuz anki gökyüzünün fotoğrafıdır doğum haritanız ve siz o enerjiler ile dünyaya gelirsiniz. Hermetik felsefede de bahsedildiği gibi “Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır”. Gezegenlerin konumu, ev ve burç yerleşimi, birbirleri ile olan açıları bizim yaşamımızı etkiler. Hayatın bize neler vaat ettiği ile ilgili ipuçları verir.
Doğum haritasını 12 dilime (12 ev diyoruz) ayrılmış bütün bir pasta gibi düşünün. İlk dilim yükselen burcumuz ve 1.ev ile başlar. Sonrasında 2.3.4…12 evler ve burçlar birbirini izler. Her bir evin teması, anlattığı öğeler farklıdır. Aynı zamanda gezegenlerinde…