18 Mayıs 2013 Cumartesi

25 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri


25 Mayıs sabahı saat 07:25 de Yay burcunun 4.derecesinde bir Parçalı Ay Tutulması gerçekleşecek. Türkiye'den gözlemlenemeyecek fakat Amerika kıtası, Afrika'nın büyük kısmı ve Batı Avrupadan gözlemlenebilecek. Hayatımız üzerindeki etkisi Astrolojik olarak yaklaşık 2,5 hafta sürecek.

Bu tutulma 25 Nisan ve 10 Mayıstaki tutulmalara göre daha kısa süreli fakat güzel etkilere sahip. Ay tutulması Dolunay zamanında gerçekleştiğinden attığımız adımların, başladığımız işlerin daha görünür olacağı bir süreçteyiz. Başladığımız bir ilişki, ortaklık, iş, proje, eğitim programına... devam edip ilerletecek geliştirecek miyiz? yoksa bırakacak mıyız? Bu süreçte duygusal açıdan gerilebilir, büyük reaksiyonlar verebilir, olaylar ve kişiler üzerinde bolca konuşabilir, karar vermekte zorlanabiliriz.

Ay Tutulması Yay-İkizler ekseninde olacağından bilgi, haber, iletişim akışı hızlanabilir, asparagas haberler çıkabilir. Ayrıca Tutulma Yay burcunda gerçekleştiğinden iyimser, neşeli, harekete geçiren, özgürleştiren bir etkiye sahip. Fazla iyimser, dikkatsiz, patavatsız, yüzeysel, özensiz olma tehlikesi de var. Tutulma anında gökyüzünde özel bir açı kalıbı (T-kare) var. Neptün gezegeni sahneyi Güneş ve Ay ile paylaşıyor olacak. Bu süreçte hayalperest davranma, olayları kişileri idealize etme/iyi analiz edememe, gerçekleri olduğu gibi görememe, ön yargılı/acımasız olma, karar verememe gibi eğilimler sergileyebiliriz. Ama bu tutulma enerjisini doğru kullanırsak, azimli sabırlı hareket ederek (Satürn'ün desteğiyle) hayallerimizi gerçekleştirebilir belki de krizleri fırsata çevirebiliriz! 

4.derece Yay burcunda Ay Tutulmasının Haritası

Tutulma esnasında Venüs "Hamal" sabit yıldızı ile bağlantı kuruyor; ilişkilerde/evliliklerde, ortaklıklarda, sanatsal ve politik alanda bağımsız, asi ve inatçı davranmamıza sebep olabilir. Jüpiter ise "Capelle ve Phact" yıldızları ile birleşiyor; bu dönemde eğitim din düşünce konularında özgürleşmek isteyebiliriz, bilimsel ve sanatsal alanda yeni keşifler yapılabilir. 

Özellikle bu dönemde Venüs, Merkür ve Jüpiter'inde Güneş ile birlikte İkizler burcunda olmasından dolayı çok sayıda önemli fikir ve proje ortaya çıkabilir, anlaşmalar imzalanabilir, ortaklıklar işbirlikleri kurulabilir. Yaratıcı ve sanatsal eserler ortaya çıkabilir veya üzerinde çalışabiliriz. Yine çok sayıda bilgi açığa çıkabilir, iş ve aşk birlikteliklerinde bir adım daha ileri atabilir, teklifler alabiliriz. Yeter ki mantığı ve gözlem yeteneğinizi elden bırakmayın, vizyoner fakat gerçekçi olun! İlişki ve projeleri olumlu anlamda sonuçlandırmak için süper bir dönemdeyiz.

Bu süreçten en fazla yarar sağlayacakların İkizler, Terazi ve Kova burçları ile Yükseleni bu burçlardan biri olan kişilerin olacağını düşünüyorum. Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerine ilişkin detaylı yazımı birkaç gün sonra sizlerle paylaşacağım.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,
Aylin İleri Aydoğan

15 Mayıs 2013 İzmir4 yorum:

 1. hamal yıldız 6 derece boğa b
  urcundadır bilginize

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkatiniz ve uyariniz için tesekkür ederim. Venüs ve Hamal ayni burçta yer almiyorlar. Birbirlerine paralel " yapiyorlar. O yüzden kavusum terimini kullanmadim baglanti kurduklarini ifade ettim.

   Sil
 2. tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerini bekliyoruz hala :((

  YanıtlaSil
 3. blog arşivinden ulaşabilirsiniz :) sayfanın hemen yanında

  YanıtlaSil