25 Mart 2013 Pazartesi

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?


Dünyaya geldiğimiz tarih, saat ve yerin konumuna göre doğum haritamız şekillenir. Doğum saatinizde doğu ufkunda yükselen takım yıldızı, yükselen burcumuzu (ASC) belirler. Yükselen burç ve derecesine göre, güneş ay ve diğer gezegenler haritamızda yerlerini alır. Güneş kimliğimizi ve egoyu, Yükselen Burcumuz kendimizi ortaya koyarken izlediğimiz yolu, Ay ise duygu ve alışkanlıklarımızı anlatır. Kısaca, doğduğunuz anki gökyüzünün fotoğrafıdır doğum haritanız ve siz o enerjiler ile dünyaya gelirsiniz. Hermetik felsefede de bahsedildiği gibi “Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır”. Gezegenlerin konumu, ev ve burç yerleşimi, birbirleri ile olan açıları bizim yaşamımızı etkiler. Hayatın bize neler vaat ettiği ile ilgili ipuçları verir.

Doğum haritasını 12 dilime (12 ev diyoruz) ayrılmış bütün bir pasta gibi düşünün. İlk dilim yükselen burcumuz ve 1.ev ile başlar. Sonrasında 2.3.4…12 evler ve burçlar birbirini izler. Her bir evin teması, anlattığı öğeler farklıdır. Aynı zamanda gezegenlerinde! Güneş Ay Merkür Mars Venüs Satürn Jüpiter ve jenerasyon gezegenleri Uranüs Neptün Pluton 12 ev içinde yer alır. Bazen bir veya birkaç evde kümelenirler bazen de haritanın bütününe dağılırlar. Her bir yerleşimin bize anlattığı temalar farklıdır. Örneğin, Merkür ve Venüs’ü birinci evde olan bir kişinin kabaca; hoş göründüğünü, meraklı, güzel konuşan yazan çizen biri olarak çevresinde algılandığını bu yönde kabiliyetleri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Merkür ve Venüs’ün haritasında yönettiği evlerin temalarını kendine çekecektir diyebiliriz. Merkür 5.evi yönetiyorsa bu evin teması olan aşk, hobiler ve çocuklar gibi temalar ona gelecektir.

Bu fotoğrafı doğru analiz etmek içinse bir astroloğa danışın ve doğum haritası analizi yaptırın. Kendinizi daha iyi tanıyın, geleceğe yönelik adımlarınızı atarken, önemli kararlar alırken astrolojik öngörülerden faydalanın ve daha doğru tercihlerde bulunun!

* Danışmanlıkla ilgili bilgi almak için regulusluna@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Aylin İleri Aydoğan
Mart 2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder